(044) 33-44-556
Інформаційні матеріали:

ACEA категорії моторних олив для легкового транспорту

АСЕА Класифікація моторних олив для бензинових двигунів і легких дизелів

Асоціація європейських виробників автомобілів (АСЕА – Association des Constructeurs Europeens de L’Automobile) дає детальний опис послідовності сервісних випробувань для бензинових двигунів і дизелів. Ця послідовність визначає рівень якості моторних олив для бензинових двигунів і легких дизелів.

Категорії АСЕА моторних олив (А/В) для бензинових двигунів (А) і легких дизелів (В) – «High SAPS»

Категорія Сервіс
А3/В3 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Призначені для бензинових двигунів і легких дизелів легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів та/або з продовженими інтервалами заміни, якщо це визначено виробником двигуна.
А3/В4 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості за продовжених інтервалів заміни. Оливи призначені для використання в бензинових двигунах та легких дизелях з прямим впороскуванням легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів. Повністю підходять для двигунів, описаних в категорії А3/В3.
А5/В5 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості і призначені для експлуатації з подовженими інтервалами заміни для бензинових двигунів і дизелів з прямим впороскуванням легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів, які спроектовані для застосування низьков’язких олив з високотемпературною в’язкістю із високою швидкістю зсуву (HTHS) в межах від 2,9 mPa·s до 3,5 mPa·s.

Ці оливи не придатні для використання в деяких двигунах, в разі сумніву слід звернутися до інструкції до автомобіля.

A7/B7 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості і призначені для експлуатації з подовженими інтервалами заміни для бензинових двигунів і дизелів з прямим впороскуванням легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів, які спроектовані для застосування низьков’язких олив з високотемпературною в’язкістю із високою швидкістю зсуву (HTHS) в межах від 2,9 mPa·s до 3,5 mPa·s.

Порівняно з категорією A5/B5 ці моторні оливи також забезпечують захист від низькошвидкісного попереднього запалювання та захист від зношування бензинових двигунів з турбонагнітачем та прямим впороскуванням, а також захист від відкладень на компресорі турбокомпресора (TCCD) для сучасних дизельних двигунів з прямим впороскуванням.

Ці оливи не придатні для використання в деяких двигунах, в разі сумніву слід звернутися до інструкції до автомобіля.

 

Категорії АСЕА моторних олив для бензинових двигунів і дизелів (С), що мають систему очищення відпрацьованих газів

 

Категорія Сервіс
С1 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Моторні оливи Lowest SAPS, що мають наднизький рівень сульфатної золи, фосфору та сірки, сумісні з будь-якими системами очищення викидних газів та забезпечують подовжений інтервал заміни, використовуються у високоефективних двигунах легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів: бензинові двигуни та дизелі з прямим впорскуванням пального (DI), які розраховані на роботу з оливами, що мають низьку в’язкість та мінімальну високотемпературну в’язкість за високою швидкістю зсуву (HTHS) – 2,9 mPa·s.
С2 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Моторні оливи Mid SAPS, що мають середній рівень сульфатної золи, фосфору та сірки, сумісні з сучасними системами очищення викидних газів та забезпечують подовжений інтервал заміни, використовуються у високоефективних двигунах легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів: бензинові двигуни та дизелі з прямим впорскуванням пального (DI), які розраховані на роботу з оливами, що мають низьку в’язкість та мінімальну високотемпературну в’язкість за високої швидкістю зсуву (HTHS) – 2,9 mPa·s.
С3 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Моторні оливи Mid SAPS, що мають середній рівень сульфатної золи, фосфору та сірки, сумісні з сучасними системами очищення викидних газів та забезпечують подовжений інтервал заміни, використовуються у високоефективних двигунах легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів: бензинові двигуни та дизелі з прямим впорскуванням пального (DI), які розраховані на роботу з оливами, що мають мінімальну високотемпературну в’язкість за високої швидкістю зсуву (HTHS) – 3,5 mPa·s.
С4 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Моторні оливи Low SAPS, що мають низький рівень сульфатної золи, фосфору та сірки, сумісні з будь-якими системами очищення викидних газів та забезпечують подовжений інтервал заміни, використовуються у високоефективних двигунах легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів: бензинові двигуни та дизелі з прямим впорскуванням пального (DI), які розраховані на роботу з оливами, що мають низьку в’язкість та мінімальну високотемпературну в’язкість за високої швидкістю зсуву (HTHS) – 3,5 mPa·s
С5 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Моторні оливи Mid SAPS, що мають середній рівень сульфатної золи, фосфору та сірки, забезпечують підвищення економії пального, сумісні з сучасними системами очищення викидних газів та забезпечують подовжений інтервал заміни, використовуються у високоефективних двигунах легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів: бензинові двигуни та дизелі з прямим впорскуванням пального (DI), які розраховані на роботу з оливами, що мають низьку в’язкість та мінімальну високотемпературну в’язкість за високої швидкістю зсуву (HTHS) – 2,6 mPa·s.
С6 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Це Mid SAPS оливи, з середнім рівнем сульфатної золи, фосфору та сірки, забезпечують підвищення економії пального, сумісні з сучасними системами очищення викидних газів.

Призначені для використання у високоефективних двигунах легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів: бензинові двигуни та дизелі з прямим впорскуванням пального (DI), які розроблені і схвалені автовиробниками (OEM) на роботу з оливами, що мають низьку в’язкість та мінімальну високотемпературну в’язкість за високої швидкістю зсуву (HTHS) – 2,6 mPa·s.

Порівняно з категорією С5, ці моторні оливи також забезпечують захист від низькошвидкісного попереднього запалювання та захист від зношування бензинових двигунів з турбонагнітачем та прямим впорскуванням, а також захист від відкладень на компресорі турбокомпресора (TCCD) для сучасних дизельних двигунів з прямим вприском.

Примітки

Оливи категорії АСЕА С підвищують строк служби фільтрів DPF/GPF і каталізатора (TWC) та сприяють економії пального автомобіля. Деякі оливи з цих категорій можуть бути непридатні для використання в певних типах двигунів, в разі сумнівів – зверніться до керівництва/інструкції виробника автомобіля.

Для отримання повної та актуальної інформації щодо класифікації АСЕА моторних олив необхідно звернутись на сайт: www.acea.auto.