(044) 33-44-556
Інформаційні матеріали:

ACEA класифікація моторних олив для важконавантажених дизелів

АСЕА класифікація моторних олив для важконавантажених дизелів

Асоціація європейських виробників автомобілів (АСЕА – Association des Constructeurs Europeens de L’Automobile) дає детальний опис послідовності сервісних випробувань для бензинових двигунів і дизелів. Ця послідовність визначає рівень якості моторних олив для важконавантажених дизелів комерційного транспорту.

Категорії АСЕА моторних олив для важконавантажених дизелів (Е)

Категорія Сервіс
Е4 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Оливи забезпечують відмінний контроль чистоти поршня, якісне змащування, зниження зношення поршня, сприяють зменшенню утворення сажі. Рекомендовані для високоефективних дизелів, які відповідають вимогам стандартів Євро І, Євро ІІ, Євро ІІІ, Євро ІV і Євро V щодо токсичності викидів. Оливи можуть експлуатуватись в важких умовах, наприклад, за значно збільшених інтервалів заміни оливи (згідно з рекомендаціями виробника). Оливи підходять для дизелів, що не мають сажового фільтру (DPF), для деяких моделей із системою рециркуляції викидних газів (EGR), а також для деяких двигунів з системою вибіркової каталітичної нейтралізації (SCR NOx). Рекомендації різних виробників двигунів можуть відрізнятись, тому, у разі сумніву, необхідно звернутись до інструкції з експлуатації автомобіля та/або проконсультуватись з дилером.
Е6 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Оливи забезпечують відмінний контроль чистоти поршня, якісне змащування, зниження зношення поршня, сприяють зменшенню утворення сажі. Рекомендовані для високоефективних дизелів, які відповідають стандартам Євро І, Євро ІІ, Євро ІІІ, Євро ІV, Євро V і Євро VІ щодо токсичності викидів. Оливи можуть експлуатуватись в важких умовах, наприклад, за значно збільшених інтервалів заміни оливи (згідно з рекомендаціями виробника), призначені для екологічного класу Євро VІ з підвищеними вимогами по викидах. Оливи підходять як для дизелів, що працюють із сажовим фільтром (DPF), так і без нього, для деяких моделей із системою рециркуляції викидних газів (EGR), а також для деяких двигунів з системою вибіркової каталітичної нейтралізації (SCR NOx). Оливи цього класу рекомендовані для двигунів, що оснащені сажовими фільтрами (DPF) і призначені для роботи на дизельному паливі з низьким вмістом сірки. Рекомендації різних виробників двигунів можуть відрізнятись, тому, у разі сумніву, необхідно звернутись до інструкції з експлуатації автомобіля та/або проконсультуватись з дилером.
E8 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості, забезпечують відмінний контроль чистоти поршня, захист від зносу, сприяють зменшенню утворення сажі та мають стабільні змащувальні властивості. Рекомендуються для високоефективних дизельних двигунів, які відповідають вимогам щодо викидів Євро І, Євро ІІ, Євро ІІІ, Євро ІV, Євро V і Євро VІ і працюють у дуже важких умовах, наприклад, значно продовжені інтервали заміни відповідно до рекомендацій виробника. Вони підходить для двигунів EGR, з сажовими фільтрами або без них, а також для двигунів, оснащених системами зменшення викидів NOx SCR. Оливи цього класу рекомендовані для двигунів, що оснащені сажовими фільтрами (DPF) і призначені для роботи на дизельному паливі з низьким вмістом сірки. Рекомендації різних виробників двигунів можуть відрізнятись, тому, у разі сумніву, необхідно звернутись до інструкції з експлуатації автомобіля та/або проконсультуватись з дилером.
Е7 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Оливи забезпечують відмінний контроль чистоти поршня, якісне змащування, зниження зношення поршня, сприяють зменшенню утворення сажі, запобігають поліруванню поверхні циліндра. Рекомендовані для високоефективних дизелів, які відповідають стандартам Євро І, Євро ІІ, Євро ІІІ, Євро ІV і Євро V щодо токсичності викидів. Оливи можуть експлуатуватись в важких умовах, наприклад, за значно збільшених інтервалів заміни оливи (згідно з рекомендаціями виробника). Оливи підходять  для дизелів без сажового фільтру (DPF) і для деяких моделей із системою рециркуляції викидних газів (EGR), а також для деяких двигунів з системою вибіркової каталітичної нейтралізації (SCR NOx). Рекомендації різних виробників двигунів можуть відрізнятись, у разі сумніву, необхідно звернутись до інструкції з експлуатації  автомобіля та/або проконсультуватись з дилером.
Е9 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Оливи забезпечують відмінний контроль чистоти поршня, якісне змащування, зниження зношення поршня, сприяють зменшенню утворення сажі, запобігають поліруванню поверхні циліндра. Рекомендовані для високоефективних дизелів, які відповідають стандартам Євро І, Євро ІІ, Євро ІІІ, Євро ІV, Євро V і Євро VІ. Оливи можуть експлуатуватись в важких умовах, наприклад за значно збільшених інтервалів заміни оливи (згідно з рекомендаціями виробника), призначені для екологічного класу Євро VІ з підвищеними вимогами по викидах. Оливи підходять як для дизелів, що працюють із сажовим фільтром (DPF), так і без нього і для деяких моделей із системою рециркуляції викидних газів (EGR), а також для деяких двигунів з системою вибіркової каталітичної нейтралізації (SCR NOx). Оливи класу Е9 рекомендовані для двигунів, що оснащені сажовими фільтрами (DPF) і призначені для роботи на дизельному паливі з низьким вмістом сірки. Рекомендації можуть відрізнятись від запропонованих виробником двигуна, тому необхідно звернутись до інструкції або проконсультуватись з дилером.
Е11 Всесезонні оливи, що мають підвищену стабільність залишатися в своєму класі в’язкості. Оливи забезпечують відмінний контроль чистоти поршня, якісне змащування, зниження зношення поршня, сприяють зменшенню утворення сажі, запобігають поліруванню поверхні циліндра. Рекомендовані для високоефективних дизелів, які відповідають стандартам Євро І, Євро ІІ, Євро ІІІ, Євро ІV, Євро V і Євро VІ. Оливи можуть експлуатуватись в важких умовах, наприклад за значно збільшених інтервалів заміни оливи (згідно з рекомендаціями виробника). Оливи підходять як для дизелів, що працюють із сажовим фільтром (DPF), так і без нього, для більшості моделей із системою рециркуляції викидних газів (EGR), а також для більшості двигунів з системою вибіркової каталітичної нейтралізації (SCR NOx). Оливи класу АСУА Е11 рекомендовані для двигунів, що оснащені сажовими фільтрами (DPF) і призначені для роботи на дизельному паливі з низьким вмістом сірки. Рекомендації можуть відрізнятись від запропонованих виробником двигуна, тому необхідно звернутись до інструкції або проконсультуватись з дилером.

Примітки

Категорія АСЕА Е8 замінює категорію АСЕА Е6. Категорія АСЕА Е11 замінює категорію АСЕА Е9.

Для отримання повної та актуальної інформації щодо класифікації АСЕА моторних олив необхідно звернутись на сайт: www.acea.auto.