(044) 33-44-556
Інформаційні матеріали:

API класи моторних олив для бензинових двигунів

API S (Service) Оливи для чотиритактних бензинових двигунів легкових автомобілів, мікроавтобусів та автофургонів

Тут наведено поточні та попередні сервісні категорії моторних олив API (American Petroleum Institute – Американського інституту нафти) для чотиритактних бензинових двигунів. Власникам транспортних засобів слід ознайомитися з посібниками з експлуатації, перш ніж переглядати ці таблиці. Оливи можуть мати більше одного рівня експлуатаційних властивостей.

Для автомобільних бензинових двигунів остання сервісна категорія API включає характеристики ефективності кожної попередньої категорії та може використовуватися для обслуговування старих двигунів, для яких рекомендовані оливи попередніх категорій.

Класифікація моторних олив для бензинових двигунів (S)

Категорія Статус Сервіс
SP Чинна Представлена у травні 2020 року, та призначена для забезпечення захисту від низькошвидкісного передвчасного запалювання (LSPI), захисту від зносу ланцюга ГРМ, покращеного захисту від високотемпературних відкладень на поршнях і турбокомпресорах, а також більш суворого контролю над шламом і лаком. Категорія API SP з Resource Conserving відповідає ILSAC GF-6A, поєднуючи ефективність API SP з покращеною економією пального, захистом системи контролю викидів і захистом двигунів, що використовують пальне з етанолом пальне до E85.
SN Чинна Введена у жовтні 2010 року, розроблена для забезпечення підвищеного захисту від високотемпературних відкладень на поршнях, більш жорсткого контролю відкладень і сумісності ущільнень. API SN з енергозбереженням відповідає ILSAC GF-5, поєднуючи ефективність API SN з поліпшеною економією пального, захистом турбокомпресора, сумісністю з системами контролю викидів і захистом двигунів, що використовують пальне з етанолом пальне до E85.
SM Чинна Для двигунів, що випущені до 2010 року і раніше
SL Чинна Для двигунів, що випущені до 2004 року і раніше
SJ Чинна Для двигунів, що випущені до 2001 року і раніше
SH Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості двигунів, що працюють на бензині, розроблених після 1996 року. Не може забезпечити належний захист від накопичення шламу, окиснення або зношення двигуна.
SG Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості двигунів, що працюють на бензині, розроблених після 1993 року. Не може забезпечити належний захист від накопичення шламу, окиснення або зношення двигуна.
SF Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості двигунів, що працюють на бензині, розроблених після 1988 року. Не може забезпечити належний захист від накопичення шламу в двигуні.
SE Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості бензинових двигунів, розроблених після 1979 року.
SD Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості бензинових двигунів, розроблених після 1971 року. Використання в більш сучасних двигунах може призвести до незадовільної роботи або пошкодження обладнання
SC Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості двигунів, що працюють на бензині, розроблених після 1967 року. Використання в більш сучасних двигунах може призвести до незадовільної роботи або пошкодження обладнання
SB Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості двигунів, що працюють на бензині, розроблених після 1951 року. Використання в більш сучасних двигунах може призвести до незадовільної роботи або пошкодження обладнання
SA Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не містить присадок. Не підходить для використання в більшості двигунів, що працюють на бензині, розроблених після 1930 року.

Примітки

Літери «SI», «SK» і «SO» були вилучені з послідовності літерних позначень для сервісних категорій API через їх загальний зв’язок з іншими організаціями чи системами.

Для отримання повної та актуальної інформації щодо класифікації API моторних олив необхідно звернутись на сайт: www.api.org.