(044) 33-44-556
Інформаційні матеріали:

API класи моторних олив для дизелів

API C (Commercial) Оливи для дизельних двигунів вантажних автомобілів, автобусів та техніки

Тут наведено поточні та попередні сервісні категорії моторних олив API (American Petroleum Institute – Американського інституту нафти) для дизельних двигунів вантажних автомобілів. Поточні та попередні сервісні категорії API зведені у зручні діаграми. Власникам транспортних засобів слід ознайомитися з посібниками з експлуатації, перш ніж переглядати ці таблиці. Оливи можуть мати більше одного рівня експлуатаційних властивостей. Для дизельних двигунів остання категорія зазвичай – але не завжди – включає характеристики ефективності попередньої категорії.

API FA-4 і FA-4 Donut ідентифікують певні оливи SAE XW-30, спеціально розроблені для використання в деяких високошвидкісних чотиритактних дизельних двигунах з 2017 модельного року, розроблених відповідно до стандартів викидів парникових газів (ПГ). Оливи API FA-4 не є взаємозамінними або зворотно сумісними з оливами API CK-4, CJ-4, CI-4 PLUS, CI-4 і CH-4. Зверніться до рекомендацій виробника двигуна, щоб визначити, чи придатні для використання оливи API FA-4 на вашому автомобілі.

Класифікація моторних олив для дизелів (С)

Категорія Статус Сервіс
СК-4 Чинна Сервісна категорія API CK-4 описує оливи для використання у високошвидкісних чотиритактних дизелях, які розроблені у відповідності зі стандартами 2017 року щодо токсичності викидів для 4-тактних шляховиків та позашляховиків, а  також для дизелів попереднього  року випуску. Ці оливи розроблені для роботи з дизельними паливами з вмістом сірки до 500 ppm (0,05% по масі). Однак, використання цих олив з вмістом сірки більш ніж 15 ppm (0,0015% по масі), може впливати на довговічність системи очищення викидних газів і / або на інтервал заміни оливи. Ці оливи особливо ефективні для підтримки довговічності системи контролю викидів, коли використовуються сажові фільтри та інші вдосконалені системи подальшої обробки викидів. Оливи API CK-4 мають підвищений захист від окиснення, втрати в’язкості внаслідок зсуву та аерації. Забезпечують захист каталізаторів від отруєння, сажових фільтрів від блокування, двигун від зношення, виникнення відкладень на поршнях, погіршення низько- та високотемпературних властивостей. Оливи API CK-4 перевищують критерії ефективності олив API CJ-4, CI-4 з CI-4 PLUS, CI-4, і CH-4 і можуть ефективно змащувати двигуни, що потребують цих сервісних категорій API. За використання оливи API CK-4 з пальним, що містить сірки більш ніж 15 ppm, необхідно отримати рекомендації виробника двигуна.
СJ-4 Чинна Для високошвидкісних чотирьохтактних дизелів, які розроблені у відповідності зі стандартами 2010 року щодо токсичності викидів для 4-тактних двигунів шляховиків та позашляховиків, а  також для дизелів попереднього   модельного ряду. Ці оливи розроблені для застосування  з дизельними пальним з вмістом сірки до 500 ppm (0,05% по масі). Однак, використання цих олив з вмістом сірки, більш ніж 15 ppm (0,0015% по масі), може впливати на довговічність системи очищення викидних газів і / або на інтервал заміни оливи. Оливи API CJ-4 перевищують експлуатаційні критерії API CI-4 з CI-4 PLUS, CI-4, CH-4, CG-4 і CF-4 і можуть ефективно змащувати двигуни, де запропоновані ці категорії API. За використання оливи API CJ-4 з пальним, що містить сірки більш ніж 15 ppm, необхідно звернутись до виробника двигуна.
CI-4 Чинна Введена у 2002 році. Для високошвидкісних 4-тактних двигунів, розроблених відповідно до стандартів 2004 року щодо токсичності викидів, впроваджених у 2002 році. Оливи розраховані на використання дизельного пального з вмістом сірки до 0,5% вагових. Може використовуватися замість олив CD, CE, CF-4, CG-4 і CH-4. Деякі оливи CI-4 також можуть претендувати на класифікацію CI-4 PLUS.
СН-4 Чинна Введена у 1998 році. Для високошвидкісних 4-тактних двигунів, розроблених відповідно до стандартів 1998 року щодо токсичності викидів. Оливи CH-4 спеціально призначені для використання з дизельними пальним з вмістом сірки до 0,5% вагових. Може використовуватися замість олив CD, CE, CF-4 і CG-4.
CG-4 Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання  в більшості   дизелів, розроблених після 2009 року.
CF-4 Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання  в більшості   дизелів, розроблених після 2009 року.
CF-2 Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості дизелів, розроблених після 2009 року. 2-тактні двигуни можуть мати інші вимоги до змащення, ніж 4-тактні, тому необхідно отримати рекомендації щодо змащення.
CF Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання  в більшості   дизелів, розроблених після 2009 року. Більш пізніше розроблені оливи категорії «C»  для дизелів заміняють оливи, для яких було вказано «CF». Більш старе обладнання та/або двотактні дизелі, особливо ті, що вимагають сезонних олив, можуть використовувати оливи категорії «CF».
СЕ Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості   дизелів, розроблених після 1994 року.
CD-II Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості   дизелів, розроблених після 1994 року.
CD Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості   дизелів, розроблених після 1994 року.
CC Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості   дизелів, розроблених після 1990 року.
CB Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості автомобільних дизелів, розроблених після 1961 року.
CA Застаріла ОБЕРЕЖНО: Не підходить для використання в більшості   дизелів, розроблених після 1959 року.

  

Класифікація моторних олив для дизелів категорії FA-4

Категорія Статус Сервіс
FA-4 Чинна Сервісна категорія API FA-4 описує оливи XW-30, які спеціально розроблені для використання у високошвидкісних чотиритактних дизелях, та призначені для виконання стандартів 2017 року щодо викидів парникових газів. Ці оливи розроблені для дорожнього застосування з дизельними пальним, що містить сірку до 15 ppm (0,0015% по масі). Необхідно отримати рекомендації виробника двигуна щодо сумісності з оливами API FA-4. Ці оливи мають в’язкість за високої температури і високої швидкості зсуву (HTHS) в діапазоні 2.9 cP-3.2cP (мПа·с), що сприяє зменшенню викидів парникових газів. Ці оливи особливо ефективні для підтримки довговічності системи контролю викидів, коли використовуються сажові фільтри та інші вдосконалені системи подальшої обробки викидів. Оливи API FA-4 мають підвищений захист від окиснення оливи, втрати в’язкості внаслідок зсуву та аерації, захищають каталізатори від отруєння, сажові фільтри від блокування, двигун від зношення, виникнення відкладень на поршнях, погіршення низько- та високотемпературних властивостей, а також підвищення в’язкості за рахунок утворювання сажі. Оливи API FA-4 не є взаємозамінними або зворотно сумісними з оливами API CK-4, CJ-4, CI-4, CI-4 PLUS, і CH-4. Необхідно отримати рекомендацій виробника двигуна, щоб визначити, чи придатні оливи API FA-4 для використання. Оливи API FA-4 не рекомендуються для використання з пальним, що має більш ніж 15 ppm. Для використання пального з вмістом сірки більше 15 ppm треба звернутися до рекомендацій виробника двигуна.

Примітка

Для отримання повної та актуальної інформації щодо класифікації моторних олив за API необхідно звернутись на сайт: www.api.org.