(044) 33-44-556
Інформаційні матеріали:

JASO класи моторних олив для мототехніки

JASO Класифікація експлуатаційних властивостей моторних олив для мототехніки

 

Ці специфікації були розроблені Японською організацію стандартизації в галузі автомобільної промисловості (JASO – Japanese Automotive Standard Organization) та стосуються моторних олив для двигунів мототехники. Стандарт JASO T903 стосується олив для 4-тактної мототехніки, JASO M345 – 2-тактної.

Стандарт JASO T903 встановлює всесвітньо визнані вимоги до олив для 4-тактних мотоциклів. Він визначає рівень ефективності оливи для мотоциклів різних конструкцій. Система класифікації вимірює кілька характеристик, у тому числі стійкість мотоциклетної оливи до прослизання зчеплення (або ковзання) і захист від зносу двигуна та пітингу коробки передач.

 

Класифікація JASO 4-тактних моторних олив для мотехніки

Специфікація Опис
MA Стандартна категорія для олив, що використовуються в одній системі змащення (двигун, зчеплення та коробка передач використовують одну і ту саму оливу). Оливи JASO MA не містять модифікаторів тертя.
MA1 Категорія призначена для 4-тактних мотоциклів і скутерів і в першу чергу підходить для двигунів із мокрим зчепленням.
MA2 Категорія олив забезпечує вищу ефективність тертя зчеплення. Олива JASO MA2 ідеально підходить для мотоциклів з каталітичним нейтралізатором.
MB Ця категорія призначена для мотоциклів, які використовують окремі оливи для двигуна, зчеплення та коробки передач. Оливи JASO MB зазвичай призначені для надійної роботи двигунів зі зчепленням з низьким коефіцієнтом тертя та забезпечують покращену економію пального для застосування в двигунах з сухим зчепленням (наприклад, у двигунах скутерів).

 

Стандарт JASO M345 встановлює вимоги для олив для 2-тактних двигунів. JASO специфікації оцінюють експлуатаційні властивості олив, насамперед за критеріями чистоти двигуна, здатності змащувати, впливу на систему випуску відпрацьованих газів.

 

Класифікація JASO 2-тактних моторних олив для мотехніки

Специфікація Опис
FA  Найнижча специфікація для олив для 2-тактних мотоциклів. Це був оригінальний стандарт, встановлений для регулювання змащувальної здатності, початкового крутного моменту, мийної здатності, чистоти вихлопного диму та блокування вихлопної системи. Його було визнано застарілим у 2005 р.
FB  Визначається в основному для олив із високою змащувальною здатності без будь-яких вимог до чистоти вихлопних газів та блокування вихлопної системи.
FC  Має ті самі рівні тестування, що й JASO FB, на змащувальну здатність й початковий крутний момент. Однак він вище, ніж JASO FB з точки зору стандартів вихлопних газів та блокування вихлопної системи.
FD  Специфікація призначена для олив із вищою ефективністю мийних властивостей і чистоти двигуна, а також відповідає вимогам щодо змащування та викидів. Оливи з рейтингом JASO FD перевершують як оливи JASO FB, так і JASO FC по всіх оцінюваних критеріях.

Примітка

Для отримання повної та актуальної інформації щодо вимог JASO до моторних олив для мототехніки звертайтеся на сайт: www.jalos.or.jp