(044) 33-44-556
Інформаційні матеріали:

NLGI eксплуатаційні класи мастил

NLGI Класифікація мастил за рівнем експлуатаційних властивостей

 

NLGI (National Lubricating Grease Institute – Національний інститут пластичних мастил США) провадить програму сертифікації мастил за рівнем експлуатаційних властивостей.

Класифікація мастил NLGI

Специфікація Опис
GC-LB Автомобільні мастила вищої якості для підшипників коліс і ходової частини.

Призначені для підшипників ступиць коліс легкових і вантажних автомобілів та інших транспортних засобів, що працюють у важких умовах, насамперед, підшипники які нагріваються до високої температури. Це транспортні засоби з дисковими гальмами, які працюють в режимі «стоп-старт» (таксі, автобуси, міська доставка вантажів і т.д.) або в режимі інтенсивного гальмування (буксировка, важка їзда в горах і т.д.).

Також ці мастила використовуються для змащування елементів ходової частини і шарнірів (опор, тяг, важелів, стойок та ін.) легкових і вантажних автомобілів та інших транспортних засобів, що працюють у важких умовах (продовжені інтервал заміни, великі навантаження, вібрації, вплив води або інших забруднень).

HPM Високоефективні багатоцільові мастила (High-Рerformance Мultiuse), які забезпечують вищу ефективність у порівнянні з мастилами зі специфікацією GC-LB, а також мають ширше галузеве застосування.

Специфікація вимагає базових вимог, таких як знос під тиском (4-кульковий тест на знос) та інших основних вимог до мастила (стійкість до вимивання водою, корозійна стійкість до морської води та стійкість до відділення оливи). Крім того, специфікація мастила HPM включає вимоги до структурної стабільності, здатності мастила рухатися за низької температури, сумісності з нітрильним каучуком, який є звичайним матеріалом для ущільнень, що використовується для підшипників.

Типовими застосуванням мастил є: підшипники конвеєрів, петлі, підшипники електродвигунів, підшипники опорного блоку вентиляторів, упорні підшипники, підшипники промислових коробок передач, преси, підшипники насосів, шарові гвинти, лебідки, втулки, напрямні, підшипники ковзання та кочення тощо.

HPM + WR Мастила з базовим рівнем експлуатаційних властивостей HPM та з посиленими водовідштовхувальними (WR – Water resistance) властивостями.
HPM + CR Мастила з базовим рівнем експлуатаційних властивостей HPM та з посиленими антикорозійними (CR – Corrosion resistance) властивостями.
HPM + HL Мастила з базовим рівнем експлуатаційних властивостей HPM та з посиленими протизадирними властивостями, вантажопідйомністю (HL – High load).
HPM + LT Мастила з базовим рівнем експлуатаційних властивостей HPM та з покращеними низькотемпературними (LT – Low temperature) властивостями.

Примітки

Якщо HPM мастило одночасно має декілька покращених властивостей, то воно може бути позначено, наприклад, як HPM + HL +  WR, багатоцільове високоефективне мастило з покращеними протизадирними та водовідштовхувальними властивостями. 

Для отримання повної та актуальної інформації щодо програми NLGI з ліцензування мастил необхідно звернутись на сайт: www.nlgi.org.

 

SUNOCO – оригінальні оливи американського бренду