Відповіді на часті запитання
При виробництві мастильних матеріалів у тому числі враховуються особливості техніки, що виробляється та експлуатується у США.
Незважаючи на те, що батьківщина олив SUNOCO – Сполучені Штати Америки, вони мають новітні ліцензії API, а також схвалення європейських виробників техніки, що дозволяє використовувати їх також у автомобілях європейського чи азіатського виробництва.
Говорити, що одні оливи кращі за інші, або те, що «американські» краще, ніж «європейські», не зовсім правильно. Мастильні матеріали, які виробляють імениті бренди на сертифікованих виробництвах, можна порівнювати за рівнем властивостей, наявністю ліцензій, схвалень виробників техніки. Наприклад, оливи SUNOCO для легкових автомобілів мають найсучасніші ліцензії Американського Інституту Нафти (API SP), що свідчить про їхню високу якість.
У цьому питанні багато залежить від ситуації, що склалася, але в цілому – так, якщо ми говоримо про доцільність та правильну експлуатацію автомобіля, особливо дизельного. Рівень якості палива та оліви безпосередньо впливає на успіх у досягненні екологічних стандартів дизельними двигунами рівня EURO 5, 6. Також є двигуни, які можуть працювати або працюють на дизельному паливі з великим вмістом сірки, і якраз для них рекомендовані моторні оливи з набором певних властивостей, що дозволяє забезпечити тривалий термін служби двигуна.
Заводи мастильних матеріалів SUNOCO, яка постачається в Україну, розташовані в містах Бєнсалєм (Пенсильванія, США) та Альхєте (Провінція Мадрид, Іспанія)
Термін придатності продукції SUNOCO, за умови належного зберігання, становить:
• продукти, що виготовляються в США – 5 років¹;
• продукти, що виготовляються в Іспанії – 4 роки¹.
¹ – Індустріальні продукти та аерозолі можуть мати інший термін придатності, що визначається типом самого продукту.
На кожній упаковці міститься batch-номер, у якому зазначена дата виробництва: рік, порядковий номер дня року та номери партії розливу цього дня.
«САНОКО ТРЕЙДІНГ» із відповідальністю відноситься до законодавства України та сплачує утилізаційний збір за кожен літр імпортованої оливи SUNOCO. Наш партнер в Україні безкоштовно для наших клієнтів надає послуги по утилізації відпрацьованих олив SUNOCO, а саме забирає відпрацьовані оливи, утилізує їх та надає пакет необхідних документів.
Оливи класу SP по API перекривають усі попередні класи, у тому числі і API SN, тому Ви можете заливати оливи SUNOCO з API SP.
На всі без винятку моделі та різновиди автомобілів однієї оливи немає, але є оливи, які підходять для дуже великого переліку як легкових, так і легких вантажних автомобілів. У тому числі ці продукти можуть бути застосовані у змішаних автопарках, де експлуатуються транспортні засоби на бензині, дизелі та газі. Однак, варто пам’ятати, що вибір єдиної моторної оливи для змішаного автопарку слід проводити спільно з технічним відділом SUNOCO.
Моторні оливи SUNOCO SUPER C-3 GOLD призначені для використання в двигунах комерційних транспортних засобах, які працюють на природньому газі, дизелі або бензині, тобто це універсальні моторні оливи.
Будь-який виробник мастильних матеріалів не рекомендує змішувати оливи різних торговельних марок, а також оливи різної в’язкості або базової основи. В крайньому випадку можна долити оливу такого ж рівня властивостей і класу в’язкості, і при першій нагоді злити оливу та залити нову.
Багато виробників двигунів застосовують різні технології, оснащення та деталі, тому їм необхідні оливи, що найкраще підходять саме для їх технологій двигунів. Плюс з часом удосконалюються технології виробництва моторних олив. Таким чином, великий асортимент моторних олив дозволяє задовольнити потребу в оливах для двигунів різних видів техніки та виробників, яка експлуатується у різних погодних умовах.
Вибір моторної оливи здійснюється, насамперед, згідно з рекомендаціями виробника Вашого автомобіля. У посібнику з експлуатації часто вказуються в’язкості, а також рівень експлуатаційних властивостей, нижче якого оливи заливати не варто. Далі вже вибір за Вами. Головне – обирати торговельну марку надійного виробника.
Ми рекомендуємо зберігати мастильні матеріали в сухому прохолодному приміщенні таким чином, щоб тара була захищена від попадання вологи та прямих сонячних променів.
Детальний опис, включаючи фізико-хімічні параметри, міститься на сторінці кожного продукту торговельної марки SUNOСO на нашому сайті у файлі “Технічний опис продукту”. Також ви можете звернутися за консультацією до технічних фахівців нашої компанії.
Так. Повний перелік продукції для харчової галузі Ви можете знайти на нашому сайті за посиланням https://sunocoukraine.com/product-category/industrial/industrial-food-grade/.
В асортименті продукції SUNOCO присутня велика кількість гідравлічних олив. Більш детально можна ознайомитись за посиланням https://sunocoukraine.com/product-category/hydraulic/.
Готова (товарна) моторна олива – це збалансований продукт, розроблений відповідно до певних рецептур, і, отже, на 100% володіє тими експлуатаційними характеристиками, які в нього закладені. Додавання присадок до оливи SUNOCO може призвести до погіршення властивостей оливи та захисту двигуна, тому ми не рекомендуємо додавати сторонні присадки до продукції SUNOCO.
Синтетичні оливи мають значно кращий набір експлуатаційних властивостей. Саме тому вони кращі за мінеральні, але при цьому коштують дорожче, ніж мінеральні. У той же час, при виборі мастильного матеріалу завжди варто враховувати доцільність застосування, стан техніки, умови її експлуатації та вимоги виробника.
Ми реалізуємо мастильні матеріали SUNOCO через мережу авторизованих дистриб’юторів. Інформація про них за посиланням на нашому сайті https://sunocoukraine.com/partners/.
Основне їхнє призначення — це застосування в дизельних двигунах рівня EURO V, EURO VI, що оснащені системами доочищення вихлопних газів, зокрема фільтром частин сажі. Їх спеціальний склад (малозольних моторних олив) дозволяє забезпечити зниження навантаження на системи доочищення вихлопних газів двигуна та подовжити термін їх експлуатації.
Кожен водій фури знає – для тривалої та безпроблемної експлуатації сідло тягача має змащуватись при кожній заміні напівпричепа. Навіть таку нехитру процедуру ми зробили простою та зручною завдяки наявності в нашому асортименті спеціального мастила 5th Wheel Grease Pad, що постачається у вигляді твердих брусків. Досить легко покласти пластини 5th Wheel Grease Pad на сідло тягача перед приєднанням напівпричепа. Відео про застосування: https://youtu.be/QxnJ6WgfyBQ.
Якщо у авто немає ознак несправності двигуна і застосовується правильно підібрана та якісна олива, тоді її рівень в двигуні слід перевіряти періодично, скажімо, 1 раз на тиждень. При використанні авто в місті на коротких дистанціях в режимі “старт-стоп” перевірку можна проводити частіше. І рекомендуємо це робити перед кожною тривалою поїздкою.
З часом експлуатації нова олива поступово втрачає свої властивості, зокрема, здатність змащувати та захищати поверхні двигуна, утримувати у чистоті. Швидкість втрати властивостей оливи залежить від багатьох факторів, основними з яких є: конструктивні особливості двигуна, умови експлуатації, технічний стану двигуна, зумовлений пробігом та ін. Критерії вибору оливи та її частоту заміни встановлює виробник автомобіля у залежності від пробігу, терміну служби, навантажень. Для більшості сучасних легкових автомобілів це 15 тис км, або раз на рік.
Слід дотримуватися інтервалів обслуговування, рекомендованих виробником автомобіля. Ці інтервали вказані у сервісний книжці або в керівництві з експлуатації автомобіля.
Деякі сучасні автомобілі мають систему моніторингу терміну служби оливи, яка за допомогою датчиків відстежує пробіг, вимірює температуру двигуна і розраховує ступінь деградації моторної оливи. Така система повідомить, коли настане час заміни оливи.
Конструкція двигуна внутрішнього згоряння передбачає що, двигун витрачає невелику кількість моторної оливи. На витрату моторної оливи впливають декілька факторів, основними з яких є: конструкційні особливості та виробничі допуски, вік і знос двигуна, звички та умови водіння, якість та в’язкість оливи. Використання оливи низької якості або неналежної в’язкості може вплинути на витрату оливи. Важливо використовувати оливу, рекомендовану виробником автомобіля.
Зміна кольору моторної оливи є природним і очікуваним явищем, вона темніє під час роботи через декілька чинників і процесів, що відбуваються всередині двигуна. Перш за все, це її окиснення в наслідок високих температур, що призводить до утворення органічних сполук, таких як шлами та лаки, які сприяють потемнінню оливи. По-друге, це очищувальна дія самої оливи: моторна олива містить мийні та диспергувальні речовини, які допомагають очистити внутрішні компоненти двигуна. Коли олива циркулює в двигуні, вона вбирає бруд, сажу та інші забруднення, суспендуючи їх. Цей процес призводить до потемніння оливи в міру накопичення домішок. Особливо останнє притаманно дизельним двигунам, коли моторна олива дуже швидко накопичує часточки сажі від неповного згоряння пального.