(044) 33-44-556
Информационные материалы:

ILSAC стандарты моторных масел для легковых автомобилей

Стандарти ILSAC для моторних олив легкових автомобілів

Тут наведено поточні та попередні стандарти ILSAC (International Lubricant Specification Advisory Committee — Міжнародного консультативного комітету специфікацій мастильних матеріалів). Власникам транспортних засобів слід ознайомитися з посібниками з експлуатації, перш ніж переглядати ці таблиці. Оливи можуть мати більше одного рівня експлуатаційних властивостей.

Для автомобільних бензинових двигунів останній стандарт ILSAC включає робочі характеристики кожної попередньої категорії та може використовуватися для обслуговування старих двигунів, де рекомендовані оливи попередніх категорій.

Класифікація моторних олив для бензинових двигунів

Категорія Статус Сервіс
GF-6A Чинна Представлена у травні 2020 року, призначена для забезпечення захисту від низькошвидкісного попереднього запалювання (LSPI), захисту від зносу ланцюга ГРМ, покращеного захисту від високотемпературних відкладень на поршнях і турбокомпресорах, більш суворого контролю над утворенням осаду та лаку, покращеної економії пального, покращеного захисту системи контролю викидів, захистом системи контролю викидів і захистом двигунів, що використовують етанолвмісне пальне до E85.
GF-6B Чинна Застосовується лише до олив із класом в’язкості SAE 0W‑16. Представлена у травні 2020 року, призначена для забезпечення захисту від низькошвидкісного попереднього запалювання (LSPI), захисту від зносу ланцюга ГРМ, покращеного захисту від високотемпературних відкладень на поршнях і турбокомпресорах, більш суворого контролю над утворенням осаду та лаку, покращеної економії пального, покращеного захисту системи контролю викидів, захистом системи контролю викидів і захистом двигунів, що використовують етанолвмісне пальне до E85.
GF-5 Застаріла* Використовувати GF-6A де GF-5 рекомендовано.
GF-4 Застаріла Використовувати GF-5 де GF-4 рекомендовано.
GF-3 Застаріла Використовувати GF-5 де GF-3 рекомендовано.
GF-2 Застаріла Використовувати GF-5 де GF-2 рекомендовано.
GF-1 Застаріла Використовувати GF-5 де GF-1 рекомендовано.

* з 1 травня 2021

Примітки

Для отримання повної та актуальної інформації щодо класифікації моторних олив за ILSAC необхідно звернутись на сайт: www.api.org.