(044) 33-44-556
09 Серпня 2020

Новини: Що краще, синтетичні оливи або мінеральні?

Існує два види моторних олив: мінеральні і синтетичні, а також продукт їх поєднання – напівсинтетичні оливи. Кожен з них має свої характеристики та є ефективним в певних умовах експлуатації. Про особливості моторних олив різних категорій та їх оптимальне застосування в автомобілях подаємо нижче в статті.

 

Сучасна синтетика

Синтетичні моторні оливи виготовляються шляхом глибокої хімічної переробки нафтопродуктів на підприємствах органічного синтезу. У природі таких олив не існує: вони є винаходом людини, мають більш досконалу, ніж у мінеральних мастильних матеріалів, молекулярну структуру і, як результат, поліпшені характеристики за такими показниками:

  • в’язкість – синтетика зберігає стабільну в’язкість в заданому індивідуальному діапазоні температур;
  • плинність – необхідний показник плинності зберігається навіть при мінусових температурах, полегшуючи «холодний» старт автомобіля;
  • миючі властивості – значно зменшує кількість відкладень на гарячих поверхнях деталей;
  • термін експлуатації – значно перевершує аналогічний показник мінеральних олив за рахунок менших випаровуваності і схильності окислювальним процесам.

Основні експлуатаційні характеристики синтетичної оливи задаються на стадії виробництва, тому вони вимагають невеликої кількості присадок.

Виробництво синтетичних олив – витратний процес, тому і ціна на них може в кілька разів перевищувати ціну на мінеральні оливи: висока ціна – основний недолік синтетики.

 

Стандартна «мінералка»

Мінеральна олива – це натуральний продукт, який є результатом переробки і очищення мазуту. Однак в первісному вигляді мінеральні мастильні матеріали практично не застосовуються, тому що виконують свої функцій тільки при «кімнатній» температурі. Поліпшення антикорозійних, миючих і протизносних характеристик мінеральних олив  досягається за рахунок додавання до базової оливи стабілізуючих присадок. Основна перевага – це низька ціна за рахунок простоти технології виготовлення.

Однак оливи на мінеральній основі мають ряд недоліків:

  • вони швидко густішають при низьких температурах, що веде до недостатнього змащування двигуна і прискорює його зношення;
  • при високих температурах внаслідок вигоряння присадок утворюються продукти горіння, які засмічують двигун;
  • за рахунок вигорання стабілізуючих присадок олива швидко втрачає свої властивості, а це тягне за собою необхідність її заміни після кожних 5 000 кілометрів пробігу;
  • через нерівномірний молекулярний склад масляна плівка менш стабільна, ніж у синтетики.

 

Синтетика і «мінералка»: особливості вибору

Якщо порівнювати ці два основних види моторних олив без прив’язки до конкретного автомобіля і умов експлуатації, то за всіма характеристиками, окрім ціни, виграють синтетичні оливи.

Але не треба робити поспішних висновків: синтетика може підійти не кожному автомобілю. Основні споживачі синтетичних олив – нові автомобілі останніх років випуску. Крім того, обираючи синтетичну оливу, потрібно дотримуватись рекомендацій виробника, які прописані в технічній документації до автомобіля, особливо якщо авто знаходиться на гарантії.

Використання синтетичних мастильних матеріалів виправдано в більшості випадків, особливо при більш суворих умовах експлуатації авто: вкрай низьких зовнішніх температурах, при великих перепадах температур, а також при швидкісному водінні автомобіля, коли двигун сильно нагрівається.

Гарантовано уникнути помилки у виборі мастильного матеріалу дозволить дотримання приписів заводу-виробника транспортного засобу.