(044) 33-44-556
12 Серпня 2020

Новини: Заміна оливи: важливі моменти

Заміна оливи проводиться в декілька етапів:

Злив старої оливи.

Автомобіль потрібно розмістити на рівній горизонтальній поверхні (в ідеалі – на ямі) і прогріти протягом 15 хвилин на холостих обертах: олива обов’язково має бути розігрітою. Відкрутити кришку заливної горловини. Зняти захист картера, якщо він є. Під зливний отвір на піддоні поставити ємність для відпрацьованої оливи, зняти зливну кришку картера, викрутити пробку і злити оливу: для повного зливу потрібно почекати близько 20 хвилин. По завершенні процедури бажано залити 0,5 л-1л свіжої оливи, щоб змити старі залишки. Після цього закрутити зливну пробку без надмірних зусиль, щоб наступного разу не виникла проблема з її відкручуванням.

Заміна масляного фільтра.

Відкрутити старий фільтр разом з гумовою прокладкою; якщо залишилися сліди колишньої прокладки, їх обов’язково потрібно прибрати. Перед установкою нового фільтра потрібно змастити оливою гумовий ущільнювач, щоб уникнути його пошкодження, а також для його доброго прилягання. Всередину фільтра бажано залити трохи оливи: ця маніпуляція швидше наганяє тиск в мастильній системі і зменшує час «сухої» роботи двигуна при першому запуску.

Заливка нової оливи.

Акуратно залити нову оливу через заливну горловину приблизно на 70-80% необхідного обсягу, періодично перевіряючи рівень щупом. Після цього дати оливі розтектися по системі протягом 10-15 хвилин і остаточно долити до необхідного рівня (оптимально – між мітками «min» і «max»). Закрутити горловину.

Процедуру заливки можна вважати завершеною, коли відразу після заміни оливи машина трохи попрацює на холостому ходу і згасне лампочка тиску масла. Також потрібно перевірити можливі місця підтікання: зливна пробка, масляний фільтр.

Якщо все в порядку – автомобіль готовий до експлуатації.