(044) 33-44-556

Sunoco:
Історія легендарного бренду

Історія SUNOCO - це історія надзвичайних людей, видатних досягнень та постійного розвитку. Наша біографія налічує понад 130 років і починається в США. Давайте пройдемо цим шляхом від кінця 19 сторіччя до сьогоднішніх днів - від заснування в Пенсильванії до відкриття офісу в Україні.

1886: Початок

Працівники в Чикаго починають страйк, який призведе до запровадження 8-годинного робочого дня, в Нью-Йорку відкривають Статую Свободи, в Атланті створюється газований напій Coca-Cola, у Пенсильванії виходить перша американська газета українською мовою, а в цей час у сфері транспорту відбувається справжня революція - Карл Бенц отримує патент на триколісний автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння, а невдовзі Даймлер і Майбах встановлюють двигун на карету, створюючи чотириколісний саморушний екіпаж - так з’являються перші у світі автомобілі.

У тому ж році Джозеф Ньютон П’ю і Едвард О. Емерсон, партнери у газовій компанії The Peoples Natural Gas Company, вирішують розширити свій бізнес на нафтову галузь (з 1890 р. - Sun Oil Company) у м. Піттсбург, Пенсильванія. Вже через декілька років вони стануть одними з провідних постачальників сирої нафти в регіоні. Такий був початок компанії SUNOCO, яка в майбутньому перетвориться на найбільшого дистриб’ютора пального в США.


Сувенір 1918 р. Дж. П’ю із написом "Найглибша бурова свердловина у світі. Глибина 7386 футів"

1916: Нові сфери діяльності

У міру того як нафтова компанія зростала, її діяльність розширювалася на супутні послуги та дочірні підприємства. Так, у 1916 році була заснована суднобудівельна компанія Sun Shipbuilding and Dry Dock Company. В наступному році вона спустила на воду свій перший корабель - якраз коли Сполучені Штати вступили у Першу світову війну. Її основною продукцією були танкери, але, забігаючи наперед, за свою 70-річну історію компанія також побудувала багато інших типів суден. Корабельня Sun використовувала зварювання замість клепок для будівництва кораблів, таким чином істотно заощаджуючи на сталі - одне з багатьох технічних нововведень, ініційованих керівництвом.

1920-ті Відкриття першої АЗС та вихід на фондову біржу

Вже маючи значну кількість нафтових родовищ і нафтопереробних заводів, у 1920 р. Sun відкриває свою першу сервісну станцію в Ардморі, Пенсильванія, і незабаром після цього ще одну в Толедо, штат Огайо (сьогодні їх нараховується понад 5 тис.). В 1925 р. компанія стає публічною, дебютувавши на Нью-Йоркській фондовій біржі. Окрім суднобудування та мережі АЗС, Sun розширила свою діяльність на інші бізнес-напрямкі, а в 1929 р. також зайнялася виробництвом нафтопромислового обладнання, закріплюючи свої лідерські позиції у нафтовій сфері.


Перша сервісна станція в Ардморі, Пенсильванія

1937: Технологічний прорив у галузі

Інновації дозволяють нам рухатися вперед - цього принципу керівництво компанії дотримувалось завжди. В 1937 р. Sun запустила першу у світі велику комерційну установку для каталітичного крекінгу за технологією Ежена Гудрі на заводі в Маркус Хук, Пенсильванія. Технологія каталітичного крекінгу у порівнянні з термічним крекінгом дозволяє отримувати пальне вищої якості і значно прискорити процес. Це була революційна подія у галузі нафтопереробки. Інженери Sun брали активну участь в оптимізації процесу разом з його розробником Еженом Гудрі. Установка в Маркус Хук діє донині, вона служить для переробки пального для перегонових автомобілів. Завод було визнано національною історичною пам'яткою.

1940-і Слід в історії

В 1941 р. Sun розширила свою діяльність на гірничодобувний бізнес, заснувавши гірничодобувну компанію Cordero Mining Company (штат Невада) з метою постачання ртуті для своїх моторних олив. Цей метал виявився життєво важливим для збройних сил Сполучених Штатів у Другій світовій війні. Під час війни Sun брала участь у програмі екстреного суднобудування, організованій урядом США, і стала піонером у розробці та переробці авіаційного пального та мастил. У роки війни корабельня Sun була найбільшою у світі і нараховувала 35 тис. робітників. Пізніше під час холодної війни компанія буде частиною аерокосмічної промисловості США.

У 1948 році директор компанії Дж. Говард П'ю разом зі своїм братом та двома сестрами заснували Pew Charitable Trusts, групу благодійних фондів, які до сьогоднішнього дня підтримують соціальні потреби в усьому світі. Це одні з багатьох прикладів того, як наша діяльність переплелася з історією країни та світу.


Корабель Pacific Sun, побудований у корабельні Sun у Честері, Пенсильванія. Брав участь у Другій світовій війні

1950-і: Міжнародна експансія

У 1950-х роках Sun почала вихід на міжнародний рівень. У Канаді був запущений нафтопереробний завод продуктивністю 15 000 барелів на день. У Венесуелі, починаючи з 1957 року, Venezuelan Sun Oil Company видобула понад 1 млрд барелів нафти з озера Маракайбо до припинення діяльності в 1975 році, коли уряд Венесуели націоналізував майно Sun. Сьогодні представництва компанії розташовані у 30 країнах світу.

1956: Революція в системі подачі пального

В 1956 році Sun здійснила революцію в нафтовій промисловості, розробивши і почавши використовувати на своїх заправних станціях інноваційний паливно-роздатковий комплекс. Він дозволяв заливати п’ять сортів бензину з різним октановим числом з одного комплексу.

Заправки Sunoco пропонували аж вісім марок спеціального змішаного бензину зі своїх насосів Dial A Grade, в тому числі бензин з найвищим октановим числом на ринку, який був дуже популярний серед власників маслкарів. Модель паливно-роздаткового комплексу зараз виставлена у Смітсонівському інституті.

1960-і: Спортивні перемоги

З 1960-х років бренд Sunoco представлений на змаганнях авто і мототранспорту. Протягом багатьох років він був спонсором легендарної команди Roger Penske Racing Team та пілота Марка Донох’ю, з якими виграв чемпіонат у 1968 та 1969 роках, а також перегони Індіанаполіс 500 у 1972 р.

Всього спортивна історія компанії налічує 1300 блискучих перемог тільки в перегонах NASCAR, а також 5 національних і 59 індивідуальних рекордів в перегонах Національної асоціації хот-родів (NHRA). Таким чином, вже понад 50 років ми постачаємо кращим командам по всьому світу високоякісні види пального, заточені під максимальну продуктивність перегонових болідів.

1980-і: Інноваційний бензин та подальший розвиток

У 1983 році компанія в черговий раз здійснює прорив на ринку пального, випускаючи Sunoco ULTRA 94, неетилований бензин з найвищим октановим числом (він з успіхом протримається на ринку 22 роки). Компанія продовжує диверсифікувати і розширювати свою діяльність. Протягом 1980-х років Sun розвиває нафтові інтереси в Північному морі та в шельфі біля узбережжя Китаю і розширює свою участь в нафтовій та вугільній галузі за рахунок додаткових придбань в США. Наприкінці 1980-х років компанія Sun Company, Inc. почала ребрендинг своїх заправних станцій під назвою Sunoco, щоб відповідати назві бензину.

1990-і та 2000-і: Нове ім’я - нові успіхи

Активний розвиток Sunoco як торгової марки став об’єктивною причиною для зміни назви компанії з Sun Company, Inc. на всесвітньо відоме найменування SUNOCO, Inc., що відбулося в 1998 р. Компанія продовжує традицію спортивних перемог - у 2004 р. Sunoco стає офіційним пальним NASCAR (а пізніше - IndyCar, NHRA і ще понад 50 перегонових серій).

2020: Відтепер і в Україні

У 2020 р. відбулася важлива для нас подія - прихід легендарного бренду на український ринок. Відтепер офіційним представником торговельної марки SUNOCO та ексклюзивним імпортером її мастильних матеріалів в Україні є «САНОКО ТРЕЙДІНГ». Продукція SUNOCO постачається в Україну безпосередньо з заводів, що гарантує збереження її якості. Офіс в Україні – перше представництво SUNOCO на ринку Східної Європи, і ми пишаємося тим, що саме ми проводжуємо славетну традицію SUNOCO у регіоні.