(044) 33-44-556
21 Квітня 2024

Новини: Інтервали заміни олив в двигунах сучасних комерційних автомобілів

Сучасні автовиробники, як європейські так і світові, орієнтуються на найновіші вимоги, які пред’являються до мастильних матеріалів для дизельних двигунів вантажних автомобілів. Метою даних вимог є підвищення ефективності роботи двигунів, збільшення паливної економії, поліпшення екологічних властивостей роботи двигуна, захисту компонентів двигуна, що відповідають за очищення відпрацьованих газів, та збільшення інтервалів заміни олив.

Ключовими факторами стосовно інтервалів заміни оливи є вимоги виробника автомобіля, що базується на умовах експлуатації автомобіля, зокрема: якість пального, рельєф місцевості, де експлуатується автомобіль, пора року, навантаження автомобіля та його технічний стан, стиль їзди та багато інших факторів.

Для прикладу провідний автовиробник MAN для своєї серії TGX Euro 6 рекомендує наступні можливі інтервали заміни олив: при низькому навантаженні з витратою пального до 30 л на 100 км – 80 000 км пробігу, при середньому навантаженні з витратою пального 30-50 л на 100 км – 55 000 км пробігу та при тяжких умовах роботи з витратою пального понад 50 л на 100 км – 30 000 км пробігу. Дані інтервали є умовними та можуть змінюватись залежно від зміни умов роботи автомобіля.

Найбільш точним методом визначення оптимального інтервалу заміни оливи є проведення експлуатаційного моніторингу роботи олив, з періодичним відбором проб працюючих олив на встановлених інтервалах та аналізу зазначених проб в спеціалізованих лабораторіях за спеціальним набором параметрів, що дає можливість визначення стану оливи та можливості її подальшої експлуатації.

Більш детально ознайомитись з особливостями та перевагами олив для комерційної техніки можна на нашому сайті за посиланням.