(044) 33-44-556
29 Липня 2020

Новини: Моторна олива: коли і як замінювати?

Термін служби автомобіля, взаємодія вузлів, хороша керованість під час їзди залежать від різних факторів, і один з головних – якісна моторна олива. Цей витратний матеріал згодом втрачає свої корисні властивості, віддаючи їх на службу автомобілю, і тим самим оберігає авто від передчасного зносу. Таким чином, в інтересах автовласника не пропустити момент заміни, щоб автомобіль продовжував радувати плавністю ходу.

Термін служби оливи: від чого залежить

Одна і та ж марка оливи може справлятися зі своїми функціями протягом різних проміжків часу. На період роботи впливають:

  • швидкість руху – чим вище швидкість, тим сильніше розігрівається блок циліндрів і швидше відбувається старіння оливи;
  • умови експлуатації – їзда по бездоріжжю і в складних погодних умовах, міські транспортні затори та інші важкі обставини прискорюють знос оливи;
  • регулярність поїздок – часті виїзди на малі відстані, великий інтервал простою транспортного засобу погано позначаються на терміні служби мастильного матеріалу.

Якщо протягом експлуатації транспортного засобу присутні несприятливі фактори, то інтервал заміни оливи потрібно скоротити.

Чи настав час міняти оливу?

Відповідь на це питання є в технічній документації до автомобіля. Наприклад, рекомендація для багатьох європейських авто у віці не більше 10 років полягає в заміні оливи і масляного фільтра раз на рік, або після пробігу 15000 кілометрів (є водії, які роблять цей пробіг за 3 місяці) при стабільних умовах експлуатації. Наявність екстремальних факторів вимагає заміни оливи після 7000-8000 кілометрів пробігу.

Заміна мастильного матеріалу в більш старіших автомобілях проводиться частіше і може становити від 5000 до 10000 кілометрів пробігу в залежності від віку автомобіля та умов експлуатації.

Чи міняти оливу взимку?

Сучасні всесезонні оливи не вимагають їх заміни з прив’язкою до пори року, і, якщо термін експлуатації дозволяє пережити зиму, то така маніпуляція не потрібна.

Інша ситуація – коли до настання холодів залишається невеликий запас пробігу. В цьому випадку краще потурбуватися заздалегідь: в холодних умовах двигуну працювати складніше, олива зношується швидше, до того ж вона вже втратила великий відсоток своїх експлуатаційних властивостей. В такому випадку буде правильно поміняти оливу до настання холодів.