Новини:
Олива міняє свій колір – чи це нормально та що означає

Зміна кольору оливи може бути причиною для занепокоєння, оскільки часто вказує на те, що її склад або хімічні властивості змінились. Звісно, потрібно розуміти, який був її початковий колір, тому що він залежить від в’язкості та формуляції. Як правило, оливи з меншою в’язкістю мають світліший колір.
Крім того, певні присадки та барвники можуть впливати на колір оригінальної оливи. Звичний вам колір також може змінитися, якщо формула була змінена або якщо була замінена будь-яка сировина. Такий тип зміни кольору зазвичай не впливає на експлуатаційні характеристики.
Варто знати, що олива природньо темнішає через окислення, яке відбувається про процесі робити під впливом температури та кисню. Чим вища температура, тим швидше відбувається процес окислення і тим коротший термін служби рідини. Якщо потемніння відбулось швидше, ніж очікувалося, перевірте, чи немає надмірно високих робочих температур, які можуть мати різні причини, тому важливо з’ясувати їх походження.
Забруднення – ще одна поширена причина зміни кольору. Коли відбувається аномальна зміна кольору, слід перевірити наявність забруднень. Якщо це так, найімовірнішим рішенням буде її заміна. Залежно від ступеня забруднення, може також знадобитися промивка системи.
Якщо одна й та сама олива використовується в декількох механізмах чи агрегатах, і в усіх них відбувається більш-менш однакова зміна кольору, це, швидше за все, природне «старіння» оливи. Помітна різниця в однакових умовах може свідчити про інші причини, які пов’язані з самим обладнанням, і варто їх з’ясувати.
Нарешті, якщо є підозра на ненормальний стан оливи, завжди краще виконати лабораторний аналіз оливи, який пропонують постачальники, щоб визначити стан оливи, а також перевірити наявність та причини забруднень. Часто це може допомогти уникнути серйозні поломок обладнання та вчасно виконати більш дешевий поточний ремонт.