(044) 33-44-556
Інформаційні матеріали:

NSF класифікація мастильних матеріалів

NSF Класифікація харчових мастильних матеріалів

NSF International (раніше National Sanitation Foundation – Національна санітарна фундація) є провідним визнаним незалежним органом США з тестування та акредитації матеріалів, речовин та сполук, які можуть бути використані в обладнанні харчової, косметологічної, фармацевтичної та кормової промисловості. NSF встановлює категорії харчових мастильних матеріалів та теплоносіїв, які повинні виконувати всі ті ж функції, що й звичайні мастильні матеріали, а також бути інертними, не мати смаку, запаху та бути схваленими для відповідного використання. Категорії харчових мастильних матеріалів класифікуються на основі ризику контакту з їжею, кормом або фармацевтичними препаратами під час застосування.

Позначення Опис
Мастильні матеріали
H1 Загальний клас за умови можливого випадкового контакту з продуктами.

Мастильні матеріали H1 не призначені для контакту з харчовими продуктами чи фармацевтичними препаратами, але їх слід використовувати у випадках, коли такий контакт може відбутися, наприклад обладнання над харчовою лінією.

H2 Загальний клас за умови відсутності контакту з продуктами.

Мастильні матеріали, що використовуються в місцях, де немає можливості контакту мастила або змащеної поверхні з їжею, наприклад обладнання під харчовою лінією.

Стандартні промислові мастильні матеріали можуть кваліфікуватися як мастильні матеріали H2, якщо вони не містять важких металів, таких як мийні засоби та протизносні/протизадирні присадки, або сполуки, визначені як канцерогени, мутагени, тератогени та мінеральні кислоти.

H3 Розчинні оливи.

Водорозчинні та зазвичай харчові мастильні матеріали, які використовуються для боротьби з іржею. Прикладом може бути змащення гачка для м’яса або поверхні візка.

HX-1 Інгредієнти для використання в мастильних матеріалах H1.
HX-2 Інгредієнти для використання в мастильних матеріалах H2.
HX-3 Інгредієнти для використання в мастильних матеріалах H3.
Теплоносії
HT-1 Теплоносії за умови можливого випадкового контакту з продуктами.
HT-2 Теплоносії за умови відсутності контакту з продуктами.
HTX1 Інгредієнти для використання в теплоносіях HT1.
HTX2 Інгредієнти для використання в теплоносіях HT2.